شنبه , دی ۲۸ ۱۳۹۸
خانه / مجله فرهنگی پردیسان / زنگ خطر انقلاب جنسی به صدا درآمده است

زنگ خطر انقلاب جنسی به صدا درآمده است

حجت الاسلام والمسلمین زیبایی نژاد، در سومین جلسه فقه زنان و خانواده:

کنترل جمعیت
انقلاب جنسی

پیری جمعیت آهنگ زوال یک تمدن است. قاعده هرم جمعیتی ما در سال ۶۵ وسیع بود یعنی میزان زاد و ولد بیشتر بود اما در سال ۹۵ هرم جمعیتی به شکل کره درآمد و تولید خالص رشد جمعیت ما در حال حاضر یک میلیون نفر در سال است.

۳۰ سال بعد هرم جمعتی ما وارونه خواهد شد. کشوری که جمعیت سالمندانش یعنی افرادی که بالای ۶۵ سال دارند به ۱۲ درصد برسد، پیر است. در سال ۹۰، هشت درصد جمعیت کشور سالمند بوند و تا چند سال آینده به پیری جمعیت مبتلا خواهیم شد.

اینکه می بینید صندوق‌های بازنشستگی ورشکسته هستند و دولت باید از پول نفت آنها را تأمین کند به همین دلیل است؛ وقتی که تعداد افراد بازنشسته بیش از شاغلان باشد دیگر نمی توان با وضع مالیات بر درآمد افراد شاغل، حقوق بازنشستگان را تأمین کرد.

در جامعه سنتی زمان شورمندی جنسی زنان سنین ۱۸ تا ۴۰ سالگی است. اگر در این بازه سنی زن درگیر فرزندآوری باشد، بیشتر انرژی خود را برای تربیت فرزند به کار می گیرد و در بدن او تراکم انرژی پیدا نمی شود.

از آنجا که در این بازه زمانی ذهن زن نیز درگیر فرزند است بنابراین مطالبات جنسی سرکش شکل نمی گیرد و از این لحاظ می توان جامعه را کنترل کرد. اما اگر سن ازدواج بالا برود مطالبات جنسی نیز افزایش پیدا می کند و دیگر با اخلاق خویشتن داری جنسی نمی توان جامعه را کنترل کرد و احتمال انقلاب جنسی افزایش پیدا می کند. زنگ خطر انقلاب جنسی در کشور ما به صدا درآمده است.

در خانواده پر جمعیت، زن بیشتر، شخصیت خود رادر ضمن خانواده تعریف می کند اما زنی که فرزند ندارد و یا فرزند کمی دارد منیت و توجه افراطی به خود در شخصیت او پیدا می شود. بنابراین سیاست کنترل جمعیت متنهی به اخلاق فردگرایانه می شود.

در خانواده پر جمعیت طبیعتا منازعات فرزندان بیشتر است؛ در این سیستم فرزندان کم کم به این نتیجه می رسند که والدین مهم هستند و اقتدار آنها بیشتر می شود چراکه آنها نقش داوری و فصل خصومت را در خانواده دارند و امکان بروز فرزند سالاری در این فضا وجود ندارد.
دعواهای درون خانوادگی را مانور حضور در عرصه اجتماعی است؛ فرزندان خانواده پر جمعیت شخصیت نرمالی دارند و می دانند که نباید همواره همه چیز بر وفق مراد آنها باشد اما تک فرزندان معمولا افرادی زود رنج تر، شکننده تر، لوس و کم ظرفیت هستند.

احتمال بروز شکاف زنگ خطر انقلاب جنسی به صدا درآمده است

نسلی را در خانواده های پر جمعیت بسیار کم است؛ از آنجا که پدر و مادر در چنین خانواده هایی برای فرزندان مهم هستند این شکاف به وجود نمی آید؛ اما در خانواده های کم جمعیت پدر و مادر همواره در خدمت فرزند هستند و احتمال شکاف نسلی زیاد است.
معمولا در خانواده های پر جمعیت محدودیت امکانات وجود دارد؛ در این فضا فرزندان قدر امکانات را بهتر می دانند و از کودکی مدیریت منابع را یاد می گیرند. ایثار در بین فرزندان بیشتر است و آنها یاد می گیرند که به یک الگوی تعاملی برسند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.